Joga na katamaranie

Na zajęcia jogi zazwyczaj trafiamy wtedy, kiedy jesteśmy skrajnie wyczerpani, zmęczeni i zestresowani. Wtedy, kiedy szukamy alternatywnych rozwiązań, kiedy wyczerpaliśmy już inne możliwości. Wtedy, kiedy wyeksploatowaliśmy nasze ciała do granic możliwości nie wsłuchując się w nie z uważnością, troską i miłością. Wtedy, kiedy nasze wyczerpanie i brak energii sięgnęły zenitu.

Oczywiście często trafimy na zajęcia dla większego wyzwania chcąc stanąć na głowie, stanąć na rękach, zrobić mostek i to też jest w porządku, bo praktyka jogi daje wiele możliwości. Ważne, aby pomyśleć żeby rozpocząć praktykę i utrzymać to postanowienie, bo ścieżka jogi wymaga od nas pokory, akceptacji swoich możliwości oraz braków, blokad, rezygnacji z wygórowanych oczekiwań w stosunku do siebie. Uczy za to dostrzegania swoich postępów, akceptacji swojego ciała, radości z praktyki oraz zatrzymania „tu i teraz”, zaakceptowania swoich emocji bez względu na to, jakie w danym momencie się pojawiają.

Joga uczy świadomości i rozumienia swojego ciała oraz tego, co się z nim dzieje. Skutkiem „ubocznym” praktyki jest nie tylko silniejsze i bardziej elastyczne ciało, ale też uspokojenie umysłu, obniżenie poziomu stresu, lepsza praca narządów wewnętrznych oraz wydłużenie oddechu, o, którym w permanentnym stresie zapominamy na co dzień.  Każda praktyka czy to całoroczna czy też wakacyjna przynosi korzyści ważne, aby praktyka była dostosowana do Twojego stanu zdrowia, temperamentu oraz tego, czego oczekujesz od jogi bez względu na to czy jest to redukcja stresu, zwiększenie elastyczności, powrót do aktywności po długotrwałej przerwie związanej z operacją, kontuzją czy tez zaniedbaniu siebie, swoich potrzeb fizycznych i emocjonalnych. Stawianiu i pozycjonowaniu się zawsze na drugim miejscu, bo obowiązki rodzinne czy tez te związane z praca są najważniejsze.

Pamiętaj, że dzięki pozytywnemu nastawieniu do świata, spokojowi w głowie, zredukowaniu stresu zaczynasz dostrzegać więcej wokół siebie i zyskujesz lepszą perspektywę masz więcej cierpliwości jesteś lepszy dla siebie i dla innych. Obdarzając siebie większą uważnością i miłością obdarzasz innych ludzi wokół.

Zapraszam Cię na niesamowity wyjazd jogowy gdzie pokażę Ci różne rodzaje jogi od bardziej łagodnej do dynamicznej. Nie ma znaczenia czy wcześniej już praktykowałaś/es każda wykonywana asana jest dostosowana do poziomu uczestnika, wieku… zobaczsz czy joga jest dla Ciebie czy też łagoda praktyka jogi, regeneracyjna na obniżenie poziomu stresu, powięziowa Yin Joga, delikatna Slow Vinyasa, dynamiczna astanga a może połączenie pilastes i jogi – Jogalates.